fbpx
Przewiń

Klient: Mastercard

Projekt innowacyjnej maszyny vendingowej

Property 1=mastercard 2
Podsumowanie

W ramach projektu przeprowadziliśmy ewaluację koncepcji sprzedaży alkoholu w maszynie vendingowej. Zweryfikowaliśmy wiek osób korzystających z automatu na podstawie karty płatniczej. Wprowadziliśmy sugestie w zakresie usprawnienia procesu zakupowego. Pod uwagę wzięliśmy opinie konsumentów co do wyglądu maszyny i jej lokalizacji.

Sektor

Płatności

Nasza rola w projekcie
  • Testy jakościowe
  • UI Design
  • Badania z użytkownikami
  • Prototypowanie produktu

Wyzwanie

Maszyna vendingowa sprzedająca alkohol – weryfikacja koncepcji

Naszym głównym wyzwaniem była zmiana dotychczasowego nawyku korzystania z kart płatniczych w innym celu niż płatność. Innowacją była weryfikacja wieku użytkowników, którzy kupują alkohol w automacie z alkoholem (w tym przypadku piwa) i płacą za niego kartą płatniczą. Naszym celem było zaprojektowanie procesu, który w intuicyjny sposób poprowadzi użytkownika i nie spowoduje zamieszania.

Efekt

Usprawnienia, dzięki którym proces zakupowy stał się zrozumiały dla klientów

Wprowadziliśmy usprawnienia, dzięki którym proces zakupu z weryfikacją wieku stał się bardziej zrozumiały dla konsumentów. Zebraliśmy opinie na temat weryfikacji wieku oraz o samej sprzedaży alkoholu w automacie wśród osób korzystających z kart płatniczych do zapłacenia za napój alkoholowy w maszynie vendingowej. Zgromadziliśmy informacje na temat pomysłu sprzedaży napojów wysokoalkoholowych w automacie: czy jest on stosowny, przydatny i czy niesie ze sobą jakieś zagrożenia. Wzięliśmy również pod uwagę opinie użytkowników na temat lokalizacji maszyny vendingowej i sugestie co do jej wyglądu zewnętrznego.

Może Ci się spodobać…