fbpx

Platforma UX Upgrade działa już ponad rok. Mimo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i konieczności przeformułowania szkoleń na wersję zdalną, w 2020 r. udało nam się zrealizować aż 43 kursy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, postanowiliśmy poszerzyć zakres tematyczny szkoleń oraz kadrę trenerską. Zobaczcie jakie nowości dla Was przygotowaliśmy.

Jeszcze więcej szkoleń

Obecnie na platformie UX Upgrade, na uczestników czeka aż 21 zdalnych szkoleń. Kursy są dostępne w różnych wariantach czasowych, od takich, które trwają 4 h, 1-2 dni, 4 dni, aż po 7-dniowy program szkoleniowy trwający łącznie przez 4 miesiące. Obszary na których skupiają się szkolenia pozostają bez zmian, są to: elementarz UX, badania, projektowanie, strategia i warsztaty. Nowością jest natomiast 5 szkoleń, które poruszają zupełnie inną tematykę niż dotychczas. Są to:

– Wprowadzenie do UX Writingu
– Dostępność w pigułce
– Podstawy projektowanie w Figmie
– Analityka w UX dla zaawansowanych
– Design Sprint dla zaawansowanych

Kadra trenerska

Poszerza się również kadra trenerska UX Upgrade.

Szkolenie “Dostępność w pigułce” poprowadzi Piotr Źrołka, UX Strategist & Accessibility Expert, który posiada 10 lat doświadczenia w branży UX. Realizuje złożone projekty z zakresu projektowania uniwersalnego uwzględniającego dostępność, dla takich marek jak: Volvo, Genentech, Roche, Colgate.

 

Kolejną osobą, która zasila grono trenerów jest Kalina Tyrkiel, UX Writerka. Kalina na co dzień pomaga tworzyć lepsze treści firmom z branży B2B i SaaS. Dla platformy UX Upgrade przygotowała szkolenie “Wprowadzenie do UX Writingu”, które będzie okazją do poznania zasad pisania prostych oraz inkluzywnych treści w teorii jak i praktyce.Takie kompetencje jak umiejętność pisania oraz projektowanie treści mają coraz większe znaczenie w zespołach projektowych, dlatego przydadzą się każdej osobie działającej w branży UX.

 

Wsparcie z zagranicy

Oprócz nowych szkoleń realizowanych w trybie 4 h lub 1 i 2 dniowym, zupełną nowością na platformie UX Upgrade jest także program rozwojowy dla liderów zespołów UX/CX/SD – UXalliance Design Leaders Masterclass. To kompletny program szkoleniowy realizowany w trybie 7 całodziennych spotkań. Sesje będą prowadzone przez kadrę zarządzającą Symetrii: Wojtka Chojnackiego, Strategy Directora oraz Szerana Millo, Managing Directora, a także trenerów z innych organizacji. Do kadry szkoleniowej dołączają Marta Wójcik, Head of UX w GetResponse oraz Izabela Dziedzic, Head of UX w Orange.

Dużą wartość stanowi także wsparcie trenerów z zagranicy. Pierwszą sesję, dotyczącą zarządzania badaniami poprowadzi wraz z Wojtkiem Chojnackim, Florian Egger, Managing Director, w wiodącej szwajcarskiej agencji Telono UX. Florian ma ponad 20 lat doświadczenia w obszarze UX/CX. Przed założeniem firmy był także wieloletnim wykładowcą i pracownikiem naukowym w zakresie interakcji człowiek-komputer na Eindhoven University of Technology.

 

Kolejną trenerką, która podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem jest Joelle Stemp, CEO agencji UX Yu Centrik, w Kanadzie. Joelle łączy perspektywy Design Thinking, projektowania usług oraz CX, specjalizując się w diagnozie dojrzałości CX organizacji i definiowaniu mierników UX. W ramach UXalliance Design Leaders Masterclass będzie współprowadzić sesję dotyczącą mierników. Podczas tego bloku szkoleniowego uczestnicy dowiedzą się jak szacować i mierzyć wartość projektowania. Wszyscy, którzy wezmą udział w programie będą mieć więc niepowtarzalną okazję do poznania najnowszych przykładów ze świata oraz wymiany doświadczeń z innymi liderami.

Zaplanuj swoją karierę

Tak mocny zespół trenerski, który stanowią przede wszystkim praktycy: badacze, UX Designerzy, liderzy zarządzający działami UX stanowi gwarancję pozyskania unikalnej i trudno dostępnej wiedzy. Połączenie różnych kompetencji, doświadczenia zdobywanego w rozmaitych organizacjach oraz krajach sprawia, że uczestnicy szkoleń mają szansę na duży rozwój zawodowy. Zaplanowanie swojej kariery bywa jednak trudne, wątpliwości może pomóc rozwiać narzędzie jakim jest UX Skills Map, które jest dostępne tutaj: https://uxupgrade.pl/ux-skills-map. Mapa kompetencji umożliwia zdiagnozowanie, które kompetencje dana osoba już posiada, a nad którymi warto jeszcze popracować. Może to być pierwszy krok do świadomego planowania swojej kariery zawodowej.

[ez-toc]

Barbara Bilon
Marketing Specialist
Podziel się

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany
Wymagane pola są oznaczone *