fbpx
Przewiń

Klient: Kruk

Platforma zarządzania długiem

hero banner kruk_emilka
Podsumowanie

W ramach projektu dla firmy KRUK zbudowaliśmy platformę on-line do samoobsługowej spłaty zadłużenia. Celem prac było stworzenie narzędzia, które przyciągnie większą liczbę dłużników i ułatwi im spłatę zobowiązań. W oparciu o iteracyjny proces projektowy, wzmocniony badaniami z udziałem użytkowników w 2 krajach, powstała platforma, która przełożyła się na większe wyniki, niż wstępnie zakładano.

Sektor

Obsługa zadłużenia

Nasza rola w projekcie
  • Szkolenia UX
  • Benchmarking
  • Wsparcie wdrożeniowe
  • Graphic design
  • UI design
  • Iterative design
  • Badania z użytkownikami
  • Modelowanie procesów biznesowych

Wyzwanie

Jak zaprojektować platformę online, by przyciągnąć dłużników i ułatwić im spłatę zobowiązań?

Głównym wyzwaniem projektu było stworzenie koncepcji narzędzia on-line wraz z przeprowadzeniem badań UX dla platformy e-kruk.pl, które pozwoliłyby na przyciągnięcie większej liczby dłużników i ułatwiłoby im spłatę zobowiązań.

KRUK_EKRANY_2

Efekt

Jak osiągnąć wysoką satysfakcję użytkowników i cele biznesowe?

W wyniku przeprowadzonych prac powstała przyjazna dla użytkowników platforma do samoobsługi klientów, pozwalająca na samodzielną i łatwą w obsłudze spłatę zadłużenia. W toku projektu wykorzystaliśmy szereg narzędzi, w tym benchmarking, badania UX, modelowanie procesów biznesowych, projektowanie UX oraz projektowanie graficzne. Klient uzyskał wsparcie wdrożeniowe i dalszy rozwój aplikacji. Jednocześnie pracownicy przeszli szkolenie UX-PM Level 1, dzięki któremu pozyskali większe umiejętności w zakresie UX. Wprowadzone rozwiązania przełożyły się na realizację celów biznesowych w zakresie większym, niż początkowo zakładano, co potwierdza wysoka satysfakcja użytkowników.

kruk ekrany emilka_2

3,1 mln zł wartości
zawartych porozumień
w ciągu pierwszych 6 miesięcy
działania (+200%).

Jakość opracowanego rozwiązania zaowocowała osiągnięciem celów biznesowych w zakresie większym niż pierwotnie zakładano.

Marta Adamczak

eCommerce Department Manager, KRUK S.A.

Może Ci się spodobać…