fbpx
Przewiń

Klient:GUS

Badania UX gier edukacyjnych dla dzieci

GUS_hero banner-01
Podsumowanie

Projekt dotyczył badań UX mobilnych gier edukacyjnych dla dzieci. W ramach prac przeprowadziliśmy kompleksową analizę gier. Sprawdziliśmy, czy są one intuicyjne i interesujące dla użytkowników oraz czy mają wartość edukacyjną. W efekcie klient otrzymał konkretne wskazówki, co należy poprawić w swoich produktach.

Sektor

Gry

Nasza rola w projekcie
  • Testy jakościowe
  • Testy z użytkownikami
  • Testy użyteczności

Wyzwanie

Jak sprawdzić, czy gry GUS są interesujące i edukacyjne dla użytkowników?

Naszym głównym zadaniem było sprawdzenie, czy gry GUS są intuicyjne oraz dowiedzenie się, czy są odbierane jako interesujące i czy zawierają aspekt edukacyjny.

Efekty

Jak ulepszyć gry zbyt trudne dla małych dzieci?

W wyniku przeprowadzonych prac klient otrzymał konkretne wskazówki, co należy poprawić w grach. Zyskał insighty odnośnie tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają z gier, co im się w nich podoba. Dowiedział się, że gry mogą być zbyt trudne dla młodszych dzieci. W trakcie realizacji zweryfikowaliśmy zrozumiałość samouczków i określiliśmy, czy użytkownicy uczą się czegoś o statystyce, czyli czy gry mają charakter edukacyjny. Sprawdziliśmy także, czy użytkownicy potrafią poprawnie grać w gry oferowane przez klienta oraz czy są one postrzegane przez nich jako interesujące i intuicyjne. W rezultacie klient uzyskał komplet informacji, a my zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w organizowanym przez GUS Hackathonie jako opiekunowie.

Może Ci się spodobać…