Pierwsza w Polsce sesja międzynarodowego Certyfikatu UX-PM Level 2 – Executing UX

24-25 września w Warszawie odbędzie się długo oczekiwana, premierowa sesja drugiego poziomu certyfikacji UX-PM. Jest to kontynuacja rozpoczętej w kwietniu br. polskiej edycji programu szkoleniowego przygotowanego przez międzynarodowe stowarzyszenie UXalliance, zrzeszające największe firmy z branży User Experience. Wydarzenie poprowadzone będzie przez ekspertów z Agencji UX Symetria – jedynego przedstawiciela UX-PM w Polsce.

Do tej pory odbyły się w Polsce 4 edycje UX-PM Level 1 – Adopting UX, dzięki którym do międzynarodowego grona certyfikowanych UX Project Managerów dołączyło już ponad 40 osób. Wśród nich są przedstawiciele wiodących banków, instytucji rządowych, największych serwisów e-commerce, agencji interaktywnych, software house’ów i firm IT. Dotychczasowe sesje UX-PM pokazały jak duże na polskim rynku jest zapotrzebowanie na umiejętności wykorzystywania metod i narzędzi UX w codziennej pracy osób odpowiedzialnych za rozwój produktów i usług. Wypowiedzi opisujące efekty pozyskanej przez posiadaczy Certyfikatu UX-PM wiedzy dostępne są na stronie ux-pm.pl.

UX-PM-Level-1-uczestnicy

Level 1 to jednak tylko wprowadzenie do programu autorstwa UXalliance. Idąc za ciosem, Agencja UX Symetria jako pierwsza w Polsce i druga na świecie przeprowadzi sesję UX-PM Level 2. Drugi etap certyfikacji skierowany jest do osób, które zdobyły już certyfikat pierwszego poziomu lub posiadają min. 2 lata doświadczenia w zarządzaniu lub nadzorowaniu projektów uwzględniających metody i narzędzia UX (wymagana jest dodatkowa weryfikacja). Szczegółowy opis zakresu oraz pozostała liczba miejsc na kolejne sesje UX-PM dostępne są na stronie ux-pm.pl.

Certyfikat UX-PM opracowało 13 ekspertów UXalliance – pierwszej, globalnej sieci agencji User Experience. 21 miesięcy pracy w 5 krajach na 3 kontynentach zaowocowało stworzeniem trzypoziomowej certyfikacji przygotowującej do kompleksowego zarządzania metodami UX w firmach. Uczestnicy w trakcie sesji teoretycznych i praktycznych uczą się wykorzystania narzędzi UX na każdym etapie realizacji projektu, począwszy od określenia celu biznesowego, poprzez planowanie zasobów, a skończywszy na tworzeniu i implementacji nowego rozwiązania.

Partnerzy UX-PM: PMI Poland Chapter, Online Marketing Polska, Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań, Mensis, Dziennik Internautów, Ad Monkey, Marketer+, e-biznes.pl, Retail360.pl, ForumBiznesu.pl, BusinessWoman&Life, REQ Magazyn, PortalMedialny.pl, ScrumDo

Damy Ci znać o nowych wpisach

(publikujemy ok. 2 artykuły miesięcznie).