1000 Certyfikat UX-PM od UXalliance wręczony w Polsce!

Podczas ostatniej edycji Levelu 2 pierwszego na świecie programu szkoleniowego UX dla Project Managerów przekroczona została liczba 1000 sygnowanych przez UXalliance Certyfikatów. Ze wszystkich 12 krajów partnerskich zaangażowanych w rozwój i tworzenie Certyfikacji UX-PM, to właśnie przedstawicielowi z Polski – Agencji UX Symetria, przypadła okazja wręczenia dyplomu z okrągłym numerem, wraz z pamiątkowym upominkiem.

Rysunek 1 Wojciech Chojnacki, trener i koordynator UX-PM, wręcza upominek
Rysunek 1 Wojciech Chojnacki, trener i koordynator UX-PM, wręcza upominek

1000 uczestniczka UX-PM – Dominika Zeliasz, Senior Production Analyst w Thomson Reuters, otrzymała od Symetrii upominkowy zestaw książek dotyczących zagadnień związanych z User Experience. Znalazły się w nim takie pozycje jak: Measuring the User Experience, Universal Principles of Design czy Sketching User Experiences.

Rysunek 2 Dominika Zeliasz, 1000 uczestniczka UX-PM, z upominkowym zestawem książek
Rysunek 2 Dominika Zeliasz, 1000 uczestniczka UX-PM, z upominkowym zestawem książek

Mimo że program szkoleniowy UX-PM  powstał niecałe trzy lata temu, szybko zdobył popularność na całym świecie – Certyfikat można zdobyć już na każdym kontynencie, z wyjątkiem Antarktydy. W ostatnim czasie liczba firm zaangażowanych w prowadzenie Certyfikacji UX-PM powiększyła się o przedstawicieli Meksyku (Usaria) oraz Chile (AyesViernes). Rozwojem programu zajmuje się więc już 12 firm z różnych miejsc na świecie. Są to przodujące Agencje User Experience należące do międzynarodowego stowarzyszenia UXalliance.

Rysunek 3 Mapa przedstawiająca wszystkich partnerów UX-PM
Rysunek 3 Mapa przedstawiająca wszystkich partnerów UX-PM

Jedynym przedstawicielem w Polsce jest Agencja Symetria UX – tylko tutaj do grona certyfikowanych przez UXalliance Project Managerów dołączyło już ponad 200 osób. Wśród nich są reprezentanci m.in. takich firm jak Empik, mBank, Allegro, ING, Twinings, TVN czy UPC. Zapotrzebowanie i chęć wykorzystywania narzędzi i metod User Experience jest więc bardzo duże w wielu branżach, a szkolenie UX-PM jest na nie odpowiedzią. Potwierdzają to sami uczestnicy, którzy chętnie dzielą się wrażeniami z sesji:

„Świetnie usystematyzowany materiał wprowadzający do aspektów UX. Prezentowane na szkoleniu metody i narzędzia znacznie wzbogacają warsztat pracy. Wysoki poziom merytoryczny prowadzących. Szkolenie powinno być obowiązkiem każdego PMa, którego projekty dotyczą zrozumienia i zadowolenia Klienta. – stwierdza Tomasz Żurański, Senior Business Manager w ING Bank Śląski.

Jednak nie tylko Project Managerowie biorą udział w szkoleniu. W sesjach UX-PM uczestniczą także osoby na stanowiskach ściśle związanych z branżą UX, jak projektanci czy graficy, którzy również podkreślają wartość Certyfikacji UX-PM. O pozytywnych doświadczeniach podczas szkolenia mówi Joanna Skowrońska, UI Designer w UNIT4 Polska:

„Gdy dbasz o UX dla innych, przyjemnie jest również móc go doświadczać. Szkolenie urzekło mnie całością wrażeń i przyjemnych doznań. Czułam się zaopiekowana w zakresie wiedzy i finezji samej usługi szkoleniowej.”

Rysunek 4 Pierwszy na świecie Certyfikat UX dla Project Managerów
Rysunek 4 Pierwszy na świecie Certyfikat UX dla Project Managerów

Więcej informacji pod adresem ux-pm.pl

Partnerzy UX-PM:
PMI Poland Chapter, Magazyn Online Marketing, Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań, Mensis, Dziennik Internautów, Ad Monkey, Marketer+, e-biznes.pl, Retail360.pl, ForumBiznesu.pl, BusinessWoman&Life, MagazynIT.pl, REQ Magazyn, PortalMedialny.pl, ScrumDo.pl

Damy Ci znać o nowych wpisach

(publikujemy ok. 2 artykuły miesięcznie).

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *