UX w podróży

„Podróże kształcą” a podróżowanie może być doskonałym pretekstem do szukania dobrze zaprojektowanych rozwiązań.

Czy zdarza Wam się trafić na lotnisko w ostatniej chwili i zastanawiać skąd dokładnie odlatuje Wasz samolot oraz ile czasu potrzebujecie, by do niego dotrzeć?

Taki scenariusz na pewno wzięli pod uwagę projektanci rozkładu, który znajduje się na lotnisku w Monachium. Podróżujący może łatwo znaleźć na nim swój lot, ustalić w którym kierunku powinien się udać oraz dowiedzieć się ile czasu potrzebuje, by dotrzeć do odpowiedniej bramki. Mi osobiście ułatwiło to sprawne dotarcie do samolotu i uspokoiło, że mam jeszcze sporo czasu, by do niego trafić.

Monachium-rozkład z kierunkiem i czasem
Monachium-rozkład lotów z kierunkiem i czasem

Informację na temat czasu znalazłam również dwukrotnie na lotnisku w Madrycie. Po raz pierwszy gdy stanęłam w ogromnej kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Widząc przed sobą tłum nie miałam pojęcia ile czasu może potrwać oczekiwanie. Jak się za chwilę okazało, obok rozkładu zamieszczona została informacja na temat szacowanego czasu stania w kolejce. To na pewno cenny i niezwykle uspokajający komunikat, zwłaszcza dla osób, które w ostatniej chwili przybywają na lotnisko.

Madryt-czas oczekiwania
Madryt- talibca z czasem oczekiwania

Kolejną informację związaną z czasem znalazłam w hali odlotów. Tym razem dotyczyła czasu potrzebnego na dotarcie do wskazanych stref w ramach terminalu lotniska. Ponieważ mój samolot odlatywał ze strefy „E”, mogłam się spodziewać, że dotarcie do niej zajmie mi około 10 minut.

Madryt-tablica bramki
Madryt-tablica przedstawiająca czas dotarcia do bramek

Monika Banach | UX Specialist

Damy Ci znać o nowych wpisach

(publikujemy ok. 2 artykuły miesięcznie).

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *