Kto w polskim e-commerce sprzedaje innowacyjnie? Kryształy Symetrii 2012

Do tej pory Kryształy Symetrii 2012 koncentrowały się na branży bankowej. Najwyższa pora, by przyjrzeć się działaniom polskiego e-commerce.

Już w przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy kolejny raport z cyklu Kryształy Symetrii 2012, w którym Symetria wspólnie z ekspertami z Polski i ze świata zbadała, w jakim stopniu rodzime e-sklepy podążają za trendami i czy mogą w związku z tym być konkurencyjne na arenie międzynarodowej.

Według ankiety telefonicznej przeprowadzonej przez Symetrię wśród czołowych managerów polskich stron e-commerce aż 16-stu z 20-stu badanych jako kluczowy czynnik wpływający na sprzedaż wskazuje cenę. W dobie porównywarek, alertów cenowych i zakupów grupowych ciężko się nie zgodzić, że w Internecie nie ma miejsca na przedsiębiorców sprzedających wysoko marżowe produkty. Czy jednak koncentracja na wojnie cenowej jest słuszną drogą do osiągnięcia pożądanych wyników? Może warto zmienić tok myślenia i otworzyć się na innowacyjne idee, które staną się alternatywą by pozyskać nowych klientów?
Temat innowacji w branży e-commerce został kompleksowo opracowany w najnowszej edycji raportu Kryształy Symetrii 2012. Zaproszeni do współpracy eksperci z Polski (Ł. Wejchert, A.Garapich, T.Józefacki…) i ze świata (R. Schumacher, T. Bosenick, L.Petroni…) wsparli Symetrię przy doborze kryteriów oceny polskich sklepów internetowych. W efekcie umożliwiło to przeprowadzenie dogłębnej analizy 100 serwisów i wyłonienie 10 stron e-commerce, które w najwyższym stopniu są zorientowane na innowacje. Metodologia badania została zatwierdzona przez UX Alliance (www.uxalliance.com). Patronat nad III edycją Kryształów Symetrii objęło IAB (www.iabpolska.pl), natomiast wsparcia merytorycznego udzielili eksperci z PBI (www.pbi.org.pl).

Kryształy Symetrii

Eksperci biorący udział w doborze kryteriów oceny serwisów e-commerce:

Kryształy Symetrii

Damy Ci znać o nowych wpisach

(publikujemy ok. 2 artykuły miesięcznie).

Powiadomimy Cię o nowych wpisach

Twój email:
Gratulujemy! Już niedługo otrzymasz pierwszą porcję wiadomości ze świata UX.

Podobne artykuły

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *