We make users buy

Proud member of UX Alliance

UX Books Club w Poznaniu

Newsy

07.05.2009

2 komentarzy

UX Books Club w Poznaniu

Wczoraj miało miejsce spotkanie UX Books Club w Poznaniu. Celem tego typu spotkań, odbywających się regularnie na całym świecie jest otwarta dyskusja i wymiana doświadczeń w oparciu o przeczytaną literaturę branżową.

W czasie pierwszego spotkania omówiona została książka Marka Kasperskiego i Anny Boguskiej-Torbicz „Projektowanie stron www. Użyteczność w praktyce”.

Na poznańskim spotkaniu przyjęliśmy formułę otwartej dyskusji, każdy uczestnik zapoznał się z książką i miał za zadanie przedstawić skrótowo najważniejsze wątki z omawianego rozdziału, określić co mu się podoba, a czego jego zdaniem zabrakło w książce. Szczególny nacisk położyliśmy na kwestie związane z odniesieniem omawianych tematów do praktycznych problemów z którymi każdy z uczestników w mniejszym lub większym stopniu miał do czynienia.

Na pierwszy ogień poszły zagadnienia związane z prototypowaniem, od sortowania kart poprzez makiety papierowe po projektowanie w programach komputerowych takich jak np. Axure. Ciekawymi wnioskami z realizacji projektu dla UAM podzielili się z nami Bartosz Mozyrko i Kamil Kaczmarek. W tym kontekście dyskutowaliśmy również o optymalnej liczbie kart oraz liczebności grupy badawczej.

Największe zastrzeżenia dotyczące rozdziału o card storting dotyczyły analizowania zebranych danych. Z kolei w przypadku prototypowania komputerowego zabrakło wyszczególnienia w książce ogólnych zasad, jakimi powinien się kierować architekt informacji przestępując do opracowywania nowej koncepcji serwisu.

Wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że pozycja Kasperskiego i Boguskiej to wręcz idealna lektura dla osób, które rozpoczynają swoja przygodę z Web Usability. Dzięki bardzo przejrzystej formie, dużej liczbie odwołań do literatury i pokazaniu działania współczesnych narzędzi warsztatu UX, książka stanowi doskonały wstęp do dalszych poszukiwań UX-owego debiutanta.

„Projektowanie stron www. Użyteczność w praktyce” jest naszym zdaniem również bardzo dobrym materiałem edukacyjnym dla Klientów, materiałem dzięki któremu Klient będzie w stanie lepiej zrozumieć UCD i Web Usability, a co za tym idzie współpraca z agencją przebiegać będzie sprawniej.

Na razie jeszcze jesteśmy na etapie rozruchu, ale po pierwszym spotkaniu jest bardzo duża chęć jego kontynuacji, staramy się również dotrzeć z informacją o rozpoczęciu naszej działalności do osób zainteresowanych tematem Web Usability w Poznaniu.

Post ten jest również apelem do osób, które chciałby poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu, spotkać się, podyskutować w miłej atmosferze i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Następne spotkanie z cyklu UX Books odbędzie się 21 maja, o godzinie 18:30 w siedzibie Symetrii na ulicy Wyspiańskiego 10/3, dalej będziemy rozpracowywać książkę Marka Kasperskiego i Anny Boguskiej, skupimy się na rozdziale trzecim czyli badaniach z użytkownikami. Książka przypadła nam do gustu i nie chcemy tak od razu na jednym spotkaniu jej skonsumować.

Podsumowanie:

Przeczytaj też:

2 komentarzy

 1. Konrad - 25.06.2009 13:10

  Witam,
  kiedy nastepne spotkanie? Bo juz lekko nie aktualny wpis „Następne spotkanie z cyklu UX Books odbędzie się 21 maja, o godzinie 18:30 ” :)

    Cytuj  Odpowiedz

 2. Piotr - 26.06.2009 07:52

  Cześć,

  Spotkania zostały zawieszone na czas wakacji. Kolejne spotkanie prawdopodobnie we wrześniu.

  Zaprzaszam

    Cytuj  Odpowiedz

SkomentujAutorzy

Autorem bloga jest agencja e-biznes Symetria.

Od 1998 roku doradzamy i wykonujemy wdrożenia dla największych polskich firm.

Specjalizujemy się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w sieci.

Doświadczenie Symetrii budują także, odnoszące sukces, własne projekty: Sympatia.pl, Vitalia.pl oraz Trener.pl.

Dowiedz się więcej o autorach bloga

Newsletter

Zapis na newsletter oznacza akceptację regulaminu.

Ostatnie komentarze

Bartek

Zwrócenie uwagi na swoją aplikacje jest bardzo ważne, ale to nadal tylko początek :) Fajnie opis...

Konto bankowe przez internet

Przez internet idzie aktualnie załatwić praktycznie wszystko. Należy jednak dbać o swoją prywat...

SEMPIRE Pozycjonowanie stron

Świetnie byłoby mieć wszystkie te przydatne informacje w jednej aplikacji.

Łukasz

Chwilami korzystanie z narzędzi może przypominać walkę nie o klienta, ale z klientem tworząc na...

Paweł Mansfeld

Odpowiedź na to pytanie jest w wadach zaletach - coś za coś. Nawet niewielkie poprawy w obszarze...

Tel.: 61 864 36 55 E-mail: biuro@symetria.pl
Agencja Interaktywna Symetria jest częścią Grupy Symetria