Zdjęcie kobiety, która ogląda telewizję

Symetria projektuje nowy serwis TVP.pl

W ramach współpracy rozpoczętej na początku roku zostały przeprowadzone badania użyteczności serwisu TVP.pl z wykorzystaniem innowacyjnej technologii UserZoom, umożliwiającej analizowanie strony internetowej online. Technologia ta oferuje możliwość definiowania różnych typów zadań, które użytkownicy wykonują w naturalnym środowisku, przy użyciu własnych komputerów, co znacznie zwiększa zasięg badania.

Przeprowadzona analiza pokazała w jakim celu użytkownicy odwiedzają portal tvp.pl, jak się po nim poruszają i w jakim stopniu jego struktura odpowiada ich oczekiwaniom. Ustalono mocne strony portalu oraz elementy strony, które sprawiają problemy w trakcie korzystania z witryny a poruszanie się po nich nie jest intuicyjne.
Zgromadzone dane są punktem wyjścia do zaprojektowania nowego serwisu TVP.pl, który będzie prezentował zarówno treści telewizyjne, jak i informacyjne.
GUI
O Symetrii
Grupa Symetria świadczy kompleksowe usługi z obszaru biznesu elektronicznego. Od 1998 roku eksperci Symetrii doradzają i wykonują wdrożenia dla największych polskich firm. Doświadczenie Symetrii budują także własne projekty internetowe (Sympatia.pl, Vitalia.pl i Trener.pl).
www.symetria.pl
www.facebook.com/Symetria.news
O UX Alliance
UX Alliance (UXA) to międzynarodowe stowarzyszenie firm spełniających najwyższe standardy w zakresie przeprowadzania badań usability oraz projektowania zorientowanego na użytkownika. Symetria jest jedynym partnerem UXA w Polsce.
www.uxalliance.com

Damy Ci znać o nowych wpisach

(publikujemy ok. 2 artykuły miesięcznie).

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *