We make users buy

Proud member of UX Alliance

Pierwsze w Polsce badanie porównujące metody płatności mobilnych

Newsy

29.04.2015

0 komentarzy

Pierwsze w Polsce badanie porównujące metody płatności mobilnych

Eksperci branży bankowej przewidują, że rok 2015 będzie rokiem płatności mobilnych. Jest to naturalne następstwo galopującej popularności bankowości mobilnej, która pod koniec 2014 roku miała w Polsce już 3,5 mln aktywnych użytkowników. Dynamika jej rozwoju jest dużo wyższa, niż bankowości internetowej na analogicznym etapie rozwoju – rok do roku mamy do czynienia z ok. 56% wzrostem ilości użytkowników. Co więcej, statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej dokonują mobilnych transakcji, których liczba w ostatnim roku zwiększyła się aż trzykrotnie! Trwa walka o standard płatności mobilnych w Polsce, brakuje jednak badań, które poprzez ukazanie perspektywy klienta byłyby w stanie porównać aktualnie dostępne metody. Symetria i Obserwatorium.biz postanowiły to zmienić.

Badanie Ergonomia Płatności Mobilnych 2015 to odpowiedź na zapotrzebowanie kompleksowego raportu, który bazując na rzetelnych badaniach, porównywałby metody płatności mobilnych w czołowych bankach w Polsce. Z perspektywy sektora bankowego, jak i branż wykorzystujących płatności mobilne, rozwój tych technologii to olbrzymia szansa na zagospodarowanie nowego rynku, wraz z nowymi możliwościami rodzi się również wielkie wyzwanie. Banki chcąc dostosować swoją ofertę do oczekiwań klientów, muszą nadążyć nad zawrotnym tempem zmian i zaprojektować lub wybrać rozwiązanie(a), które najlepiej wykorzystuje potencjał płatności mobilnych. Do tej pory brakowało jednak zestawienia, które ułatwiłoby taką decyzję. Pojawia się wiele pytań, na które brakuje odpowiedzi.

Płatności mobilne - pytania

Podczas badania Ergonomia Płatności Mobilnych 2015 przeanalizowanych zostanie 8 obecnie dostępnych w Polsce metod płatności mobilnych w 10 wiodących bankach. W trakcie jego trwania zrealizowanych będzie min. 400 niezależnych przypadków użycia płatności mobilnych w 4 różnych kontekstach. Zespół badawczy wykorzysta aż 5 metod badawczych tj. testy użyteczności, IDI, mobilną etnografię, analizę ekspercką oraz ankietę ewaluacyjną. Więcej informacji na temat metodologii badania dostępne jest w broszurze informacyjnej.

Płatności mobilne - podmioty

Aktualnie ruszyły zapisy na raport z badania, które zbierane będą do 15 maja 2015r. Kontakt do organizatorów, jak i szczegółowy opis badania znajduje się w broszurze informacyjnej.

Przeczytaj też:

Brak opcji komentowania.

Autorzy

Autorem bloga jest agencja e-biznes Symetria.

Od 1998 roku doradzamy i wykonujemy wdrożenia dla największych polskich firm.

Specjalizujemy się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w sieci.

Doświadczenie Symetrii budują także, odnoszące sukces, własne projekty: Sympatia.pl, Vitalia.pl oraz Trener.pl.

Dowiedz się więcej o autorach bloga

Newsletter

Zapis na newsletter oznacza akceptację regulaminu.

Ostatnie komentarze

Bartek

Zwrócenie uwagi na swoją aplikacje jest bardzo ważne, ale to nadal tylko początek :) Fajnie opis...

Konto bankowe przez internet

Przez internet idzie aktualnie załatwić praktycznie wszystko. Należy jednak dbać o swoją prywat...

SEMPIRE Pozycjonowanie stron

Świetnie byłoby mieć wszystkie te przydatne informacje w jednej aplikacji.

Łukasz

Chwilami korzystanie z narzędzi może przypominać walkę nie o klienta, ale z klientem tworząc na...

Paweł Mansfeld

Odpowiedź na to pytanie jest w wadach zaletach - coś za coś. Nawet niewielkie poprawy w obszarze...

Tel.: 61 864 36 55 E-mail: biuro@symetria.pl
Agencja Interaktywna Symetria jest częścią Grupy Symetria