We make users buy

Proud member of UX Alliance

Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012

Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012

Przedstawiamy raport z kolejnej edycji Kryształów Symetrii – „Bezpieczny E-Bank 2012”. Na podstawie wiedzy specjalistów z UX Alliance, międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Kryształy Symetrii są cyklicznymi, profesjonalnymi badaniami użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku, 2000 internautów sprawdziło czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Dziś oceniamy jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do konta internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” Symetria odpowiada na pytania jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy.

Na podstawie wyników powstał ranking najbardziej prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Tabela 1: Ranking procesów logowania na stronach polskich banków

Kryształy Symetrii

Kryształy Symetrii

„Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider – Bank Handlowy w Warszawie był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów Symetrii. Takiego wyniku (91%)  można tylko pogratulować.  Pozostałe banki również spisały się dobrze -  5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70%” – komentuje Jagoda Sielska, koordynator projektu.

W raporcie znajduje się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Dodatkowo, pojawiły się w nim dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Mamy nadzieję, że raport Kryształy Symetrii okaże się przydatny zarówno dla rzeszy polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski.

Patroni badania:

——

Więcej na www.krysztalysymetrii.pl

Przeczytaj też:

2 komentarzy

  1. Marek - 02.05.2012 03:15

    Te badania miały na celu wykazać use ability stron bankowych i są udostępniane bankom, czy bardziej w celach ochronnych konta (słynna sprawa z kopiowaniem strony internetowej i zamiany liter w domenie w celu zdobycia haseł)? Można prosić o szczegóły badań?

      Cytuj  Odpowiedz

  2. Admin - 15.05.2012 10:42

    Celem II edycji Kryształów Symetrii było zmierzenie się z tematem bezpieczeństwa i użyteczności w procesie logowania na stronach polskich banków. Szczegółowy opis kryteriów badania znajdzie Pan w samym raporcie. Zachęcamy do lektury:)

      Cytuj  Odpowiedz

SkomentujAutorzy

Autorem bloga jest agencja e-biznes Symetria.

Od 1998 roku doradzamy i wykonujemy wdrożenia dla największych polskich firm.

Specjalizujemy się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w sieci.

Doświadczenie Symetrii budują także, odnoszące sukces, własne projekty: Sympatia.pl, Vitalia.pl oraz Trener.pl.

Dowiedz się więcej o autorach bloga

Newsletter

Zapis na newsletter oznacza akceptację regulaminu.

Ostatnie komentarze

Afterweb

Ciekawe, ciekawe ! :)

Aneta

Hej, a mi się "bardzo średnio" strona księgarni PWN podoba. Już na samo zerknięcie widzę błę...

Kasia

Kazdy grzejnik posiada tryb. Jak sie okreci termostat to tam na śrubce są cyferki. O- wyłączony ...

mateusz hauer

pytanie - na ile takie badania są miarodajne ? rozumiem że wykonane jako jedynie nie są dobrą po...

Tel.: 61 864 36 55 E-mail: biuro@symetria.pl
Agencja Interaktywna Symetria jest częścią Grupy Symetria